z Heneberk
CS ENG

Chovatelská stanice z Heneberk

 

Heneberky je starý lidový název místní části obce Bolatice - Borová na Hlučínsku, odkud Michal pochází. Sídlem naší chovatelské stanice je sousedící městečko Dolní Benešov ležící v jižní části Hlučínské pahorkatiny, nedaleko hranic s Polskem, cca 20 km od Ostravy, kde s celou rodinou žijeme.

Zabýváme se chovem:

  • Jezevčíka standardního hladkosrstého
  • Jezevčíka standardního dlouhosrstého
  • Jezevčíka standardního drsnosrstého
  • Německého krátkosrstého ohaře

 

Novinky

Vrh R2 - Jackie z Heneberk X Tawer z Kmeťovej horárne

24.11.2021

Haló haló...konečně jsou na světě....Vrh R2 "z Heneberk" Jackie z Heneberk X Tawer z Kmeťowej horárne...doufám pracovní naděje dlouhosrstého chovu....PS: fenečku nedám ta je moje Wink. Romana.

Nitra - triple shows - 24.9. - 26. 9. – prodloužený víkend snů aneb 3 dny - 3 mladé fenky a 3 různí rozhodčí:

26.09.2021

Nagini z Heneberk  (Zora z Heneberk x Dorian Bella Morawia) - 3 x CAJC = splněny podmínky Slovenského Junior Šampiona, 3 x JBOB, 1 x BOB, 1 x BIG Junior, 1 x II. BIS Junior

Polly z Heneberk - červená (Tery z Heneberk x Elton z Hradskej hory) - 3 x VN1, 3 x Puppy BOB, 3x BIG Puppy, 1 x III. BIS Puppy

Peaky z Heneberk - černopálená (Tery z Heneberk x Elton z Hradskej hory) - 3 x VN2. Holt je to sestra Polly, jsou stejně staré, ve stejné třídě, tak jedna z nich musela být lepší.

Před časem jsme si říkali, že bychom měli Nagini přihlásit na nějakou výstavu ať si to před světovkou ještě jednou vyzkouší. No a když už pojedeme tak vezmeme i Polly  a Peaky. Sice vzhledem k tomu, že jim je teprve 7 měsíců tak jen do třídy dorostu, ale ať si zvykají. Že nám holky udělají takovou radost, nás ani ve snu ani nenapadlo, byť samozřejmě víme, že na dvoře máme krásná zvířata. Peaky a Polly zatím musí být ve stejné skupině, takže vždycky bude jedna lepší než druhá a já taky takhle mohu předvést jen jednu. Osobně si myslím, že Peaky je exterierově lepší než Polly, ale Polly se předvádí jen se mnou a Peaky snese i jiného handlera i když se pořád ohlíží na mě. Už se těším až to věk dovolí a rozhodíme je do různých tříd.

Romana

MSBLJ Turá Lúka 31.7. - 1.8.2021

06.08.2021

Po loňském MSBLJ, kdy se dobře prezentovaly naše odchovy, ale všichni námi předvedení psi ukázali pouze průměrnou práci nebo dokonce neuspěli, jsme si říkali, jestli bezmála po 20 letech chovu nezačínáme dělat něco špatně…. Během uplynulého roku jsme pak velmi přísně „protřídili“ naší smečku, abychom do dalšího chovu posouvali jen ty nejlepší jedince s nejlepšími pracovními a exteriérovými předpoklady.  Náš postup se ukázal jako správný. Ti nejlepší z nejlepších pak po pracovní stránce dozráli a odměnili nás pracovním víkendem snů, kdy všichni tři předvedení psi na letošním MSBLJ získali CACT, CACIT a všichni tři se umístili do první desítky a to ze 105 psů! Máme obrovskou radost a v žádném případě to nebereme jako samozřejmost. Velmi si toho vážíme!

Grace z Heneberk – jezevčík stan. drsnosrstý – Hr. 0,50/Vyh 1,23 - CACT, CACIT – celkově 4.

Art ze Škabračky – jezevčík stan.drsnosrstý – Hr. 1,16 /Hr. 1,22 - CACT, CACIT – celkově 6.

Marlen z Heneber – jezevčík stan. drsnosrstý – Vyh. 1,10/ Vyh 1,57 -  CACT, CACIT – celkově 8.

Marlen bude vzhledem k chybějící M3 dále působit v Polsku, kde stejně, jako v zemi původu na plnochrupusti netrvají  a věříme, že s Grzegorzem Siwiecem nám toho ještě hodně předvedou.

Rovněž si velmi vážíme, že se zde představilo několik našich odchovů a všem majitelům děkujeme za předvedení. Těšíme se na jejich další skvělé výkony!

Xaver z Heneberk – jezevčík standard hladkosrstý

Egon z Heneberk – jezevčík standard hladkosrstý

Gery z Heneberk – jezevčík standard drsnosrstý

Gamora z Heneberk – jezevčík standard drsnosrstý

Yorika z Heneberk – jezevčík standard drsnosrstý

Nedá mi to, abych nevyzdvihla famozní výkony dlouhosrstého psa  Tavera z Kmeťovej Horárně. Taver je loňský vítěz MSBLJ a letošními výkony své kvality více než potvrdil. Už se nemůžu dočkat, až moje Jackie začne hárat…a těším se na štěňátka…a štěně si pak rozhodně nechám.

Romana


hlv
TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! design & code (c) 2007 Miki & Stoky | admin